Fuar Hakkında - İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 2020

İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ve Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliği ile 19-23 Şubat 2020 tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde dördüncü kez düzenlenecek. 

Dünya pazarlarının tek çatı altında buluştuğu İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 2019, yüzde 50 artışla rekor katılıma imza attı. Toplam 5 salonda ABD, Almanya, Avusturya, Belçika, Birleşik Arap Emirlikleri, Bulgaristan, Çek Cumhuriyeti, Finlandiya, Fransa, Gana, Hindistan, Hollanda, Hong Kong, İngiltere, İran, İspanya, İtalya, Japonya, Kore, Malezya, Rusya, Sırbistan, Tayvan, Tayland, Türkiye ve Yunanistan’dan toplamda 26 ülkeden 295 markanın katılımı ile gerçekleşen fuar 330 firma ve firma temsilcliğini bir araya getirdi.
 
İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı,  T.C. Ticaret Bakanlığı’nın ve Moskova, Sofya, Tahran, Tiflis, Üsküp ve Kahire’de yer alan TÜYAP yurt dışı ofisleri ve TÜKİD’in desteğiyle Azerbaycan, Çek Cumhuriyeti, Filistin, Gürcistan, İran, Kazakistan, Makedonya, Mısır, Sırbistan, Ürdün, Kosova, Bosna Hersek, Ukrayna, Rusya ve Suriye’den ağırlanan alım heyetleri ve bireysel katılımlar ile birlikte 77 ülkeden 1.256 yurt dışı; 74 ilden 9.798 yurt içi ziyaretçi olmak üzere toplam 11.054 ziyaretçiye ev sahipliği yaptı.
 
26 ülkeden kırtasiye markasının katılım sağladığı fuar, bir önceki yıla oranla yabancı ziyaretçide %50, toplam ziyaretçi sayısında %6 büyüme göstererek sektörün en üst düzeyde temsil edilmesi ve Türkiye kırtasiye sektörüne ivme kazandırılmasına katkıda bulundu.