Firma Adı İletişim Konum
DELTA KÜLTÜR BASIM YAY. DAĞ. KIRTASİYE LTD. ŞTİ.
Hatay Sokak 17/B Kızılay / Çankaya / ANKARA / TÜRKİYE
İletişim: +90 312 433 1772
Web: www.deltakitap.com
Salon: 3
Stant: 303
Ürün Grupları
  • Eğitici Yayınlar

DELTA KÜLTÜR BASIM YAYIN DAĞITIM KIRTASİYE LTD.ŞTİ Delta Kültür Yayınevi, eğitimi destekleyen birçok kaynak ve materyali üreten bir kuruluştur. Bu kaynak ve materyaller arasında ilköğretim müfredatına uygun Resimli İngilizce Dil Kartlarından, Mangala, sınavlara hazırlık kitaplarından satranca kadar çok geniş bir ihtiyaca cevap verecek ürünler vardır. Bu kaynak ve materyallerin tamamı basit, eğlenceli, ilgi çekici ve yüksek kaliteli ürünlerdir. Delta Kültür Yayınevi, Öğrenmeye karar verdiğiniz dil ve gireceğiniz sınavlar için basit, eğlenceli, ilgi çekici ve yüksek kaliteli kaynaklar üretir.

MANGALA
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

MANGALA 4000 yıllık geçmişe sahip Türk oyunudur. Osmanlı döneminde çok popüler olan bu oyun 7’den 70’e veya dağdaki çobandan saraydaki sultana kadar geniş bir yelpazeye hitap etmiştir. Orta Asya’da Türk çobanları tarafından bulunduğu kabul edilen Mangala, gerçek bir strateji oyunudur, şans faktörü hiç yoktur. Yaklaşık 200 farklı stile sahip türleri vardır. Mankala bu oyunların genel adı olup, her ülkede farklı türü oynanır. Afrika ve etrafındaki adalarda, Orta Doğu ve Asya’nın da bazı yörelerinde oynanır. Bu oyunlarda belli sayıda çukurlar vardır ve belirli sayıdaki taşlar bu çukurlara yerleştirilir. Oyunda amaç belli sayıdaki taşları esir almaktır. Mankala kelimesinin Arapça hareket etmek anlamındaki sözcükten türediği yaygın bir kanıdır. Bizim kültürümüzde ise Mangala adıyla tanınan bu oyunun geçmişi Sakalar, Hunlar ve Göktürklere kadar dayanmaktadır. Mangala oyunu kendi kültürümüzde ‘Kuyu Oyunu’ veya ‘Dokuz Kumalak’ adlarıyla da bilinmektedir. Mangala oyunu özellikle çocukların birçok yeteneğini geliştirmek için birebirdir. Satranç kadar zor olmayan bu oyunun kişiye kazanımları küçümsenmeyecek kadar kıymetlidir. Mangala oyununda ustalaşmak için, analitik düşünceye sahip olmak, güçlü bir hafıza, geleceği planlama, esneklik, hızlı karar verme ve mücadele gücünün yüksek olması gerekmektedir. Teknoloji çağında bireyler birbirinden uzaklaşmakta olup, bireylerin birlikte vakit geçirebilecekleri paylaşımlar hızla azalmaktadır. Aynı problem çocuklarda ve ebeveynlerde de gözlenmektedir. Bu nedenle mangala oyunu yaş, cinsiyet gözetmeden her kesime çok cazip gelen daha kaliteli, eğlenceli vakit geçirmeniz için bir fırsattır.

SATRANÇ
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Elde kolay taşınabilir silindir kutusunda satranç seti, kullanıcıya oyunu istediği yerde ve zamanda oynama imkânı sunuyor. Kaymaz zemini sayesinde hem satranç tahtası hem de taşları, oyunun rahat oynanmasını sağlıyor. Yeni başlayanlar için satranç kitabı temel düzeyde satranç öğreterek alıştırmalar ile bilgiyi pekiştiriyor.

ITSY BITSY MİNİ SÖZLÜK
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Avuç içine sığabilecek büyüklükte ama yaklaşık on bin kelimeden oluşuyor. Cildi dikişle sağlamlaştırılmış, son derece pratik ve kullanışlı bir sözlük.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.