İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı Açıldı

İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı,
Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7. kez kapılarını açıyor
 
Kırtasiye sektörünün en büyük buluşması olan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 22-26 Şubat tarihleri arasında Büyükçekmece Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7. kez kapılarını açmaya hazırlanıyor. Fuar, yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerini bir araya getirecek.
 
Kırtasiye sektöründe bölgenin en büyük fuarı unvanını taşıyan Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 22-26 Şubat tarihleri arasında İstanbul Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7.kez ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuar, Tüyap Fuarcılık Grubu ile Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle 5 gün boyunca kırtasiye sektörünün önde gelen isimlerini buluşturacak. Her sene ağırladığı ziyaretçi sayısını ve ülke çeşitliliğini artırarak dünya kırtasiye sektörünün vazgeçilmezi haline gelen fuar, ziyaretçileri ve katılımcıları için iş odaklı bir fuar ortamı sunuyor.
 
Fuarda artan katılımcı sayısı dikkat çekiyor
Düzenlendiği her yıl büyüme hedefine bir yenisini ekleyen Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’na 16’sı yurt dışından olmak üzere toplam 221 firma, 21 ülkeden 53 temsilcilik katılıyor. Fuarda 400’ü aşkın marka ziyaretçilerle buluşacak.
 
Ticaret Bakanlığı alım heyeti programı da ilgiyi arttırıyor
2022 yılında 78 ülke ve 76 ilden toplamda 10 bine yakın ziyaretçi ağırlayan fuara bu sene katılımın daha yüksek olacağı tahmin ediliyor. Ticaret Bakanlığı koordinasyonunda ve İstanbul İhracatçı Birlikleri Genel Sekreterliği organizasyonuyla gerçekleştirilecek alım heyeti programı dahilinde B2B görüşmeler gerçekleşecek olan uarda Tüyap, dünyanın dört bir yanından alım heyetlerini ağırlamayı hedefliyor. B2B görüşmelere Gürcistan, Bulgaristan, Ürdün, Bosna Hersek, Tunus ve Moldova’dan ziyaretçiler katılacak. Bunun yanı sıra Avusturya, Belçika, Çin, Çekya, Finlandiya, Fransa, Almanya, Hindistan, İtalya, Japonya, Hollanda, Kore, Rusya, İspanya, Tayvan, Tayland, Birleşik Krallık, ABD ve Vietnam başta olmak üzere 80’e yakın ülkeden profesyonel ziyaretçi bekleniyor. Fuara bu yıl şu ana kadar 71 ülke ve ülkemizin 75 şehrinden online kayıt yapıldı. Ek olarak, Tüyap ve TÜKİD organizasyonu ile 27 ülkeden 141 firma, yurt içinde 57 ilden 322 firma masrafları karşılanarak ağırlanıyor.
 
 
Fuarın kalbi depremzedeler için de atıyor
Tüyap Fuarcılık Grubu, fuarı ziyaret etmek için alınan biletlerden ve otoparklardan elde edilecek gelirin, yaraları bir nebze de olsa sarabilmek amacıyla depreden etkilenen çocuklar yararına eğitim destek fonuna bağışlanacağını açıkladı. Ayrıca katılımcı firma veya firma temsilcileri de yine Kahramanmaraş depreminden etkilenen bölgeye yardım amaçlı sosyal sorumluluk projeleri hayata geçirecekler ve bu kampanyalar fuar boyunca devam edecek.
 
Online bilet satın almak veya fuar hakkında daha detaylı bilgi için https://www.kirtasiyeofisfuari.com/ adresi ziyaret edilebilecek.
 
Sektör giderek büyüyor
2016 yılından bu yana sürekli büyüyen sektörün 2021 yılında gerçekleşen büyüklüğü, 2016’ya göre yaklaşık yedi kattır. Ayrıca sektörün 2021 yılına göre 2022 yılında üretim büyüklüğü olarak 1,5 kat artışla seneyi kapattığı tahmin edilmektedir. Euromonitor verilerine göre 2016’da 4,6 milyar TL olan Türkiye kağıt ürünleri sektörünün 2030’da 18,5 milyar TL’ye ulaşması bekleniyor.
 
İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, son gün hariç 9.00 - 19.00 arası, 26 Şubat kapanış günü ise 9.00 - 18.00 saatleri arasında ziyaret edilebilecek.
 
 
TÜYAP Hakkında: Tüyap, Türkiye’nin ilk fuarcılık şirketi olarak 1979’da Bülent Ünal tarafından kuruldu. Türkiye’de fuarcılığın gelişiminin öncüsü olan Tüyap Fuarcılık Grubu kuruluşundan bugüne kadar yurt içinde 1.881, yurt dışında ise 40 ülkede 207 fuar gerçekleştirdi. Geride bıraktığı 43 yılda Tüyap, 128 ülkeden 350 bin 158 firmaya hizmet verdi ve düzenlediği fuarlarda 219 ülkeden 69 milyon 878 bin 472 ziyaretçiyi ağırladı.  Çin, Rusya ve Afrika’da ilk Türk ihraç ürünleri fuarlarını organize eden şirket, halen yılda ortalama 10 yurt dışı fuara Türk milli katılımı organize ediyor. Türkiye’de kendi fuar merkezine sahip tek özel sektör fuarcılık kuruluşu olan Tüyap, profesyonel kadrosu ve 100’ü aşkın meslek örgütü ile uzun vadeli iş birlikleri yaparak, Türkiye’de sahip olduğu ve işlettiği 6 fuar merkezi ve 4 ülkede sahip olduğu uluslararası ofisi ile düzenli ihtisas fuarları gerçekleştiriyor. Tüyap Fuarcılık Grubu, dijital olanaklarını da seferber ederek hibrit fuarlar düzenlemeyi sürdürüyor. 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN