İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 2023 yılında 22-26 Şubat tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7. kez gerçekleşecek.

Kırtasiye sektöründe bölgenin en büyük fuarı unvanını taşıyan Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, 2023 yılında 22-26 Şubat tarihleri arasında Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde 7. kez gerçekleşecek.
Kırtasiye Ofis Fuarı, bu yıl da Türkiye’den ve dünyadan katılımcı ve ziyaretçilerini ağırlayacak. Fuar, Tüyap Tüm Fuarcılık Yapım A.Ş. ile Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle kırtasiye sektörünün önde gelen isimlerini 5 gün boyunca Tüyap Fuar ve Kongre Merkezi’nde buluşturacak.
Fuara Çeyrek Kala
Her yıl büyüyerek adından daha fazla söz ettiren Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı bu yıl da etkileyici bir fuar deneyimi sunmak için hazırlıklarına devam ediyor.
Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı hakkında bilgi veren Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “Hazırlıklarımız hızla devam ediyor. 2022 yılında 78 ülke ve 76 ilden toplamda 10 bine yakın ziyaretçiye kapılarını açan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nın ziyaretçi sayısını en az %20 oranında artırmayı hedefliyor, konuyla ilgili etkin pazarlama planımız doğrultusunda hareket ediyoruz.
Bu planlar dahilinde, ilk yurt dışı tanıtım ve pazarlama çalışmamızı iki yıl aradan sonra 5-7 Ekim tarihlerinde Almanya’nın Nürnberg kentinde düzenlenen INSIGHTS-X fuarındaki temaslarımızla gerçekleştirdik. Fuar öncesinde, hedef kitleye gönderdiğimiz mailler aracılığı ile birçok firma ile görüşme ve bağlantı kurma şansımız oldu. Yaptığımız görüşmeler sonucu bölgede hakim firmaların fuarımıza gösterdikleri ilgi bizi oldukça memnun etti.
Moskova, Üsküp, Tahran, Tiflis’te yer alan yurt dışı ofislerimiz ve 18 ülkede bulunan 80 temsilciliğimiz aracılığı ile Avrasya coğrafyasında hedeflediğimiz ülkelerden alım heyetlerini fuarda katılımcılarımızla buluşturmak için yaptığımız çalışmaların yanı sıra Ticaret Bakanlığı koordinatörlüğünde İhracatçı Birlikleri organizasyonu ile Alım Heyeti Programı için de çalışmalarımız da sürüyor. Sektörün ihracat hacmine katkı sağlaması amacı ile hareket ettiğimiz çalışmalarımıza başta Almanya, İtalya, Polonya, İspanya, İngiltere, Macaristan, Rusya, BAE olmak üzere 45 ülkede planlanan dijital pazarlama eylemleri eşlik ediyor. Hazırladığımız pazarlama stratejileri doğrultusunda gerçekleştirdiğimiz sosyal medya, dijital reklamlar, hedef odaklı mailing gönderileri potansiyel ziyaretçilere ulaşmamızda etkin bir rol oynuyor” dedi.
Yeni Dönem Yeni Kolaylıklar
Tüyap Fuarcılık Grubu, 360 derece fuar deneyimini yeni nesil fuarcılık vizyonuyla yalnızca fiziki olarak değil, çevrimiçi olarak da hem katılımcı hem ziyaretçilere özgün olarak geliştirdiği dijital evren MyTüyap ile sunuyor. Katılımcı firmalar sistem üzerinden kendileri için özel olarak hazırlanmış bannerları sosyal medyada paylaşabiliyor, müşterilerini fuara davet edebiliyor, e-davetiyeler gönderebiliyor. Katılımcı firmalar  fuar öncesi ve süresince ihtiyaç duydukları tüm işlemleri MyTüyap sayesinde hızlıca gerçekleştirebiliyorlar.
MyTüyap, Akıllı Eşleştirme Sistemi ile katılımcı firmaları ilgilendikleri ürün gruplarına göre ziyaretçilere öneriyor; bu sayede ziyaretçiler fuar öncesinde görüşmelerini organize edebiliyor ve iş ağını genişletebiliyor.
Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı alanında uzman ekibiyle birlikte kırtasiye ve okul malzemeleri, ofis malzemeleri, yazı malzemeleri, oyun hamuru, eğitici oyunlar ve zekâ oyunları, lisanslı ürünler, çantalar, hobi ve sanatsal malzemeler ile son teknoloji ürünlerin pazarın talep ve ihtiyaçlarını gözeterek, fuarı açmaya hazırlanıyor.
 
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN