​İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı, İş Bağlantılarıyla Sektöre Damgasını Vurdu

İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı, İş Bağlantılarıyla Sektöre Damgasını Vurdu
Tüyap Fuarcılık Grubu tarafından Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliğiyle 22-26 Şubat 2023 tarihleri arasında düzenlenen İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı başarılı sonuçlarla kapılarını kapattı. Fuar, yurt içi ve yurt dışından 6042 sektör profesyonelini katılımcı firmalarla buluşturdu.
Avrasya bölgesinde sektörün en güçlü fuarı olan İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, bu yıl 22-26 Şubat tarihleri arasında 5 gün boyunca profesyonel ziyaretçilerini ağırladı. İstanbul Uluslararası Kırtasiye Ofis Fuarı, 24 ülkeden 408 marka, 280 firma ve firma temsilciliğinin katılımıyla kırtasiye sektörünün takdirini kazanmaya devam ediyor.
 
Düzenlendiği her yıl büyüme gösteriyor
Fuarın her geçen yıl sektördeki konumunu güçlendirdiğini aktaran Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy, “İstanbul Uluslararası Kırtasiye ve Ofis Fuarı’nda bu yıl 6.042 iş insanını ağırladık. Yurt içinde 73 ilden gelen 5.098 ziyaretçinin yanı sıra 70 ülkeden 944 sektör profesyoneli beş gün boyunca 400’ün üzerinde marka ile önemli iş bağlantılarına imza attılar. Fuarımız her geçen yıl artan talep ile katılımcı sayısı ve sergileme alanını büyüterek başarılı bir grafik sergiliyor. Doğrudan yabancı katılımcı oranımızda gözle görülür bir artış yaşadık. Bu yıl %30 oranında yurt dışından katılımcıyı ağırladığımız İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı uluslararası arenadaki yerini her yıl sağlamlaştırıyor” dedi.
Tüyap Fuarlar Yapım A.Ş. Genel Müdürü İlhan Ersözlü, “6 Şubat tarihinde yaşadığımız depremler sonrasında Tüyap Fuarcılık Grubu olarak depremden etkilenen vatandaşlarımız için çeşitli kampanyalar başlattık. Bu kampanyalar dahilinde Kırtasiye Ofis Fuarı’nı ziyaret etmek için alınan biletlerden ve otoparklardan elde edilecek geliri, yaraları bir nebze de olsa sarabilmek amacıyla depremden etkilenen çocuklar yararına eğitim destek fonuna bağışladık. Ülkemizin bu zor günlerinde katkıda bulunabilmek için ticari hedeflerin de gerçekleşmesine ihtiyaç duyuyoruz, dolayısıyla ekonomik kalkınmayı önemsiyoruz” dedi.
Hedeflenen ziyaretçi kitlesinin bu yıl da katılımcılarla başarılı bir şekilde buluşturulduğunu ekleyen Ersözlü, “Marmara, Ege, Akdeniz, Batı Karadeniz ve İç Anadolu başta olmak üzere Türkiye genelinde toplam 73 ilden fuarımıza ziyaretçi gelirken, Balkanlar, Avrupa, Türk Cumhuriyetleri, Asya, Afrika, Kafkasya, Orta Doğu’da 70 ülkeden 944 ziyaretçimiz katılımcılarımızla buluştu” dedi.
               
Ticaret Bakanlığı Alım Heyeti Programı’na yoğun ilgi
Ülke çapında kırtasiye sektörüne eşsiz bir katkı sağlayan Kırtasiye Ofis Fuarı, uluslararası ticaret hacminin de gelişmesi için bir dizi çalışmalarda bulundu. Bu çalışmaların bir ayağı olan T.C. Ticaret Bakanlığı destekleri ile düzenlenen Yurt Dışı Alım Heyeti B2B Eşleştirme Programı kapsamında katılımcılar 6 ülkeden 20 firma yetkilisi ile etkili görüşmeler gerçekleştirdi. Ayrıca Moskova, Tiflis, Üsküp ve Tahran ofislerinin etkin planları sonucunda Orta Asya, Orta Doğu, Balkanlar ve Kafkasya bölgesinden ziyaretçiler aradıkları uluslararası nitelikte iş bağlantılarını kurma şansı elde ettiler.
Kırtasiye sektöründe lider konumda olan katılımcılarıyla, nitelikli yerli ve yabancı ziyaretçisiyle memnuniyet yaratan fuar, 2024 yılı hazırlıklarına da şimdiden başladı. Sektörün pazar payının büyümesi için yeni stratejiler planlayan Kırtasiye Ofis Fuarı ekibi yeni dönemde daha yüksek bir memnuniyet hedefiyle yol almaya devam ediyor.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN