Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı 2021 İçin Geri Sayım Başladı!

Türkiye’nin en köklü ihtisas fuarlarından ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’ 27’inci kez sektör profesyonellerini buluşturacak. Fuar, TÜYAP Tüm Fuarcılık Yapım AŞ tarafından Tüm Kırtasiyeciler Derneği (TÜKİD) iş birliği ile 17-21 Şubat 2021 tarihlerinde 5’inci kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde kapılarını açmaya hazırlanıyor. İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nın, Avrupa’nın ikinci büyük ve küresel ölçekte Almanya ve Çin’den sonra sektörün üçüncü büyük buluşması olduğunu belirten TÜKİD Başkanı Mehmet Helvacıoğlu;
“ Geçtiğimiz Şubat ayında gerçekleştirdiğimiz fuarda 5 günde 80’e yakın ülkeden 11 bin 144 iş insanını ağırladık. 15 bin 815 metrekare ile tüm zamanların rekoru kırıldı. Fuarımız yeni rekorlara imza atmanın yanında, B2B görüşmeler organize ederek yepyeni iş birliklerine de sahne oldu” dedi.
 
İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, alanında Covid-19 TSE Güvenli Hizmet Belgesi almaya hak kazanan ilk fuar merkezi olan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, yurt içi ve yurt dışından sektör profesyonellerini bir araya getirecek.

17-21 Şubat 2021 tarihlerinde 27'inci kez sektör profesyonellerini bir araya getirecek ‘Uluslararası İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’ için heyecanlı geri sayım başladı. Tüm Kırtasiyeciler Derneği'nin (TÜKİD) desteğiyle düzenlenen ve 5’inci kez TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde yapılacak ihtisas fuarının, bugün uluslararası bir nitelik kazanarak sektörün en değerli organizasyonlarından biri haline geldiğini ifade eden TÜKİD Başkanı Mehmet Helvacıoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:  “Fuarımız, Türkiye'den ve yurt dışından meslektaşlarımızın bir araya geldiği çok önemli bir buluşma yeri. Pandemiden kaynaklı hijyen, mesafe, sağlıkla ilgili tüm noktalara azami dikkat gösteriyor, fuarımızla ilgili gündemimize aldığımız tüm konulara da aynı hassasiyetle yaklaşıyoruz. ”

Alım heyetleri ağırlanmaya devam edecek
2020 yılında Anadolu’dan ve yurt dışından fuara katılan yaklaşık 1.500 profesyonele 3 geceye kadar ücretsiz konaklama imkânı da sağladıklarını belirten Helvacıoğlu; “Yurt içi ve yurt dışı ziyaretçilerimizi ağırlamaya, onlara ücretsiz konaklama imkânı sağlamaya devam edeceğiz. Özellikle Avrasya bölgesinin referans fuarı olması dolayısıyla cazibesini her geçen gün artıran fuarımız, bu sene katılımcı firma ve ziyaretçilerine önemli ticari fırsatlar sağlayacak” ifadelerini kullandı.

Fuar her geçen yıl hızlı yükselişini sürdürüyor
İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı’nda Türkiye'nin ve dünyanın öne çıkan firma ve markaları, en son teknolojiye sahip yenilikçi ürünlerini sergileyecek. Birbirinden renkli etkinliklerin gerçekleştirileceği fuar süresince, kırtasiye sektörünün ulaştığı son nokta sergilenecek. Katılımcı firmalar açısından, gerek yurt içi gerek yurt dışındaki iş bağlantılarına ulaşmak bakımından bir pazarlama platformu olan fuar, bu konumuyla Türk kırtasiye sektörünün gelişimine de katkı sunuyor. Fuar her geçen yıl, hem fiziki büyüklük hem de ziyaretçi ve katılımcı bakımından dünya ölçeğindeki sıralamada hızlı yükselişini sürdürüyor.

Ticaret için önce sağlık…
İstanbul Kırtasiye Ofis Fuarı, alanında ‘Covid-19 TSE Güvenli Hizmet Belgesi’ almaya hak kazanan ilk fuar merkezi olan TÜYAP Fuar ve Kongre Merkezi’nde, yurt içi ve yurt dışından profesyonelleri sektörün bileşenleriyle bir araya getirecek. Yeni dönemde fuarlarını “Ticaret için önce sağlık” ilkesiyle gerçekleştirdiklerini belirten TÜYAP Genel Müdür Yardımcısı Yeşim Ulusoy; “Katılımcıların, ziyaretçilerin ve çalışanların sağlığını her şeyin üzerinde tutuyor ve bu bağlamda bir dizi önlem alıyoruz. Hijyen uygulamaları, ateş ölçümü, sosyal mesafeye uygun ortak alanlar, havalandırma sistemlerindeki iyileştirmeler, kalabalık yönetimi ve HES kodu ile katılımcı ve ziyaretçiyi kabul ederek Sağlık Bakanlığı’nın yönergelerine uygun bir biçimde fuarlara hazırlandık. Ayrıca Türk Standartları Enstitüsü’nün ‘Covid- 19 Hijyen, Enfeksiyon Önleme ve Kontrol Belgelendirme Programı’ şartlarını yerine getirerek ‘TSE Covid-19 Güvenli Hizmet Belgesi’ almaya hak kazanan ilk ve tek fuarcılık şirketi olmamızın haklı gururunu yaşıyoruz” diye konuştu. 

Tedbirler en üst seviyede alınıyor
Yeni dönem için fuarda alınan tedbirler sosyal mesafe ve maske ile sınırlı değil. Geniş kapsamlı tedbirlerin fuar merkezi içinde, girişten sergileme salonlarına ve ortak kullanım alanlarına kadar kalabalık yönetimini daha iyi organize edebilmek için 2 bin 250 metrekare üzerine kurulan kayıt alanından fuara giriş yapılıyor. Fuar alanında olası bir sağlık sorunuyla karşılaşılması durumunda fuar alanının dışına bir ‘izolasyon odası’ kuruldu. Sağlık görevlisinin bulunduğu izolasyon odası her kullanımdan sonra özel dezenfekte ilaçlarıyla steril hale getiriliyor.

Güvenilir ve sağlıklı kırtasiye ürünleri yine görücüye çıkacak
Kırtasiye ve okul, ofis, yazı malzemeleri, oyun hamuru, eğitici ve zekâ oyunları, lisanslı ürünler, çantalar, hobi ve sanatsal malzemeler ile son teknoloji ürünlerin ziyaretçilere sunulacağı fuarda, kırtasiye sektörü olarak güvensiz ürüne karşı hiçbir toleranslarının olmadığını hatırlatan TÜKİD Başkanı Mehmet Helvacıoğlu; “Sektör olarak geçtiğimiz dönemlerde başlattığımız güvensiz ürünle mücadelemizi fuar aracılığıyla da bir kez daha yineleyeceğiz. Fuarda sergileyeceğimiz sağlıklı ürünlerle bu konudaki hassasiyetimizi bir kez daha göstereceğiz” açıklamalarında bulundu.
ÖNCEKİ SAYFAYA GERİ DÖN