Firma Adı İletişim Konum
EPSİLON YAYINEVİ TİCARET VE SANAYİ A.Ş.
Osmanlı Sok. Osmanlı İş Merkezi No: 18/4-5 Taksim / Beyoğlu / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 212 252 3821
Web: https://www.epsilonyayinevi.com/
Salon: 5
Stant: 519B
Ürün Grupları
 • Okul Oncesi ve Anaokulu Malzemeleri
 • Egitici Yayinlar
 • Boya ve Cizim Gerecleri

1988 yılında kurulan EPSİLON YAYINEVİ, yayın hayatına 1993 yılında çocuk kitapları ile başladı. Sonrasında yayımladığı iş dünyasına yönelik kitaplar ile bu alanda büyük bir boşluğu dolduran EPSİLON YAYINEVİ; kişisel gelişim, anne & çocuk sağlığı, çocuk eğitimi, Türk ve Dünya edebiyatı, antropoloji kitaplarından oluşan zengin bir içerik ile raflarda yer alıyor. Çocuklara yönelik masal, öykü ve boyama kitaplarının yanı sıra, ilk gençlik yıllarına dair sıkıntıları, üzüntüleri, heyecanları ve maceraları anlatan gençlik kitaplarına da yer veriyor. Hayatın İçinden Dizisi ise tanıdık isimlerin birbirinden farklı yaşam öykülerinin anlatıldığı kitaplardan oluşuyor. Ayrıca hayatın içinden insanların sıra dışı hikayelerini de bu dizi içerisinde yayımlıyor. Birbirinden farklı yapıtlar ile kitapseverlere geniş bir alan yaratan EPSİLON, Türkçe nin kullanımına gösterdiği özen ve başarılı çeviriler ile Türk yayıncılık piyasasındaki ayrıcalıklı yerini sağlamlaştırıyor.

Saftirik Greg in Günlüğü 16 - Tam İsabet
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Epsilon Gençlik Kulübü okuyucularını çok eğlendirecek Saftirik Greg in yeni kitabıyla tanıştırıyor. Yazar ve illüstratör Jeff Kinney in kahramanı Greg yazmak zorunda kalınca ortaya hem gençlerin hem de büyüklerin gülerek okuyacakları bir günlük çıkıyor. Seçmeleri kötü geçen Greg, artık bir takıma girme şansının olmadığını düşünse de kasabanın en kötü takımında forma giymeye hak kazanıyor. Greg ve takım arkadaşlarının bu sezon boyunca tek maç kazanması dahi olası değil gibi. Ama söz konusu spor olunca her şey mümkün. Bakalım, topu bir kere eline geçiren Greg bu şansı nasıl değerlendirecek?

Bülbülü Öldürmek
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İstediğin kadar saksağan vur vurabilirsen, ama uunutma, bülbülü öldürmek günahtır. Tüm zamanların en sevilen hikâyelerinden biri olan, kırktan fazla dile çevrilen, Oscar ödüllü bir sinema filmi için temel oluşturan ve yirminci yüzyılın en iyi romanlardan biri seçilen Pulitzer ödüllü Bülbülü Öldürmek, Amerika nın acımasız bir önyargı ile zehirlenmiş güneyinde geçen, sürükleyici, yürek burkan ve dikkat çekici bir büyüme hikâyesi. Büyüleyici güzellikler ve vahşi eşitsizlikler dünyasında haksız yere korkunç bir suçla suçlanan bir zenci yi savunmak için her şeyi riske atan bir adamın hikâyesi çocuk kahramanın gözünden anlatılıyor. Şefkat dolu, dramatik ve düşündürücü Bülbülü Öldürmek okurları insan doğasının köklerine; masumiyet ve deneyime, nezaket ve zulme, sevgi ve nefrete, mizah ve pathosa götürüyor. Harper Lee nin her zaman basit bir aşk hikâyesi olarak gördüğü romanı bugün Amerikan edebiyatının bir şaheseri olarak kabul ediliyor. Lee estetiğin arkasına sığınmayı reddediyor. Kalemi öyle güzel, güçlü, ölçülü ki zor konuları doğrudan ele almak zorunda olmamasına rağmen Bülbülü Öldürmek te tam olarak bunu yapmış. Chimamanda Ngozi Adichie Yaşama sevinciyle dolu, dokunaklı ve nadiren rastlayacağınız türden bir roman. Truman Capote

Hayatın Tüm Renkleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Bir hayata neler sığar? Çocukluğun hayal dolu oyunları ve iz bırakan yaraları. Gençliğin arayışları ve fırtınaları. Daha biz büyüyemeden kapımıza dayanan yetişkinlik. Aldığımız tüm kararlar ve yapmaktan korktuğumuz tüm seçimler. Ailemize katılan yeni sesler ve zamanla yüzlerini unutmaya başladıklarımız. Ve bir gün bizim de o yüzlere katılacak olmamız. Hayat, içinde sonsuzluğu taşıyan bir avuç an. Norveçli ünlü yazar ve çizer Lisa Aisato, Hayatın Tüm Renkleri nde yaşamın büyük küçük tüm bu anlarını şiirsel dili ve büyüleyici çizimleriyle kâğıda döküyor. İnsan hayatının ortak evrelerini ve duygularını sevgiyi, kederi, endişeyi ve neşeyi kendine has üslubuyla altı bölümde ele alan Aisato, acı-tatlı hatıralarımıza farklı gözlerle bakmamızı sağlıyor. Hayatın Tüm Renkleri, bize sunulan bu kısa ve benzersiz vaktin değerini yeniden hatırlatan eşsiz bir eser.

Çocuklarla Felsefe Oyunları - Cesur Çocuklar için Felsefe Egzersizleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Yaratıldığımız evren nasıldır? Her şeyin bir kaynağı olan bir şey var mıdır? İnsan nedir? Çocuklarla Felsefe Oyunları, bu gibi sorulardan yola çıkarak, 8-10 yaş arası çocuklara doğa olayları, insan, dil ve akıl yürütme ile ilgili konuları düşünmeleri için eşlik ediyor. Çocukları, ilkokuldan başlayarak felsefi düşünme ve akıl yürütmeye alıştırmanın önemine ilişkin bir giriş bölümünün ardından, felsefe tarihinden esinlenerek dört ana bölümde gruplandırılmış, 15 konu sunuyor. Doğa Felsefesi İnsan Felsefesi Dil Felsefesi Bakış Açısını Değiştirme Çocuklar, onları varsayımsal tümdengelimsel düşünmeye yönlendirecek küçük büyük zorluklarla kendilerini sınama fırsatına sahip olacaklar. Bu rota Ütopya Adası- Ütopya Kuralım oyunuyla tamamlanıyor: Çocuklar resimli bir tablo üzerine yaşıtlarıyla birlikte çalışarak, fikirlerini karşılaştırarak, çıkarımlarda ve tahminlerde bulunarak, kendi kararlarını vererek hayallerindeki adayı tasarlayacak ve yaratacaklar.

The Last Of Us: Amerikan Rüyası
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Oyunun yaratıcı yönetmeni Neil Druckmann ve başarılı çizgi roman yıldızı Faith Erin Hicks tarafından kaleme alınan Amerikan Rüyası, hem aksiyon dolu bir büyüme hikâyesi hem de rekorlar kıran The Last Of Us oyununun dünyasında geçen heyecanlı bir macera! On dokuz yıl önce, bir mantar salgını nedeniyle dünya nüfusunun büyük bir kısmı hayatını kaybeder. On üç yaşındaki Ellie, geriye kalan karantina bölgelerinden birinde, bir askeri yatılı okulun koğuşunda yeni hayatına başlar. Burada, öğrencilerden Riley ile kurduğu arkadaşlık sayesinde dış dünyadaki ilk yolculuğuna çıkar. Ellie ve Riley, sıkı kontrol altındaki beton duvarların ötesine geçerlerken, Ateşböcekleri adlı isyancı grubun şiddet dolu yaşam tarzıyla ve enfeksiyonun korkunç kurbanlarıyla da yüzleşirler. En iyi çizgi roman uyarlamalarından biri.

Büyük Panda ve Küçük Ejderha
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Onlar, soğuk mevsimlerin sisi etraflarını sararken yere uzanıp parıldayan yıldızlara bakarak uykuya dalan iki dost. Nihayet bahar kapıyı çaldığında, sıcacık bir günün doğuşunu izlerken kendilerini bekleyenin bambaşka bir yolculuk olduğunu anlarlar. Büyük Panda ve Küçük Ejderha nın dört mevsim süren büyüleyici serüveni işte böyle başlar. Yol zaman zaman çetin virajlarıyla baş döndürse de her kayboluşun yeni bir keşfe kapı araladığını fark edip ândaki mutluluğu yakalamayı başaracaklardır. Çok geçmeden her ikisinin de farkına varacağı gibi bu kıymetli yol arkadaşlığı, yaşamı olanca zorluğu ve belirsizliğiyle göğüsleyip sevmeyi öğretecek gerçek bir armağandır. Yazar ve ressam James Norbury, Büyük Panda ve Küçük Ejderha da yaşamının en güç dönemlerinde yeniden doğrulmasını sağlayan Budist felsefenin güçlü maneviyatı ışığında eşsiz bir yol hikâyesi yazıp resmediyor. Yediden yetmişe, yolunu kaybeden herkesin elinden tutması ümidiyle

Martı Jonathan Livingston
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Durgun denizin minik dalgacıkları üzerinde, güneşin altın gibi ışıldadığı pırıl pırıl bir sabahtı. Sahilden bir mil uzaklıkta, denizi kucaklarcasına ilerleyen bir balıkçı teknesi, martılara kahvaltı zamanının geldiğini haber veriyordu. Binlerce martı, bir lokma yiyecek için mücadeleye girişmişti bile. İşte zor bir gün daha başlıyordu.

Zatonya - Kayıp Defterin Sırrı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İlginç Mucit Sırrı Usta nın Maceralarını Konu Alan Zatonya nın Renkli Dünyasına Eğlenceli Bir Yolculuk... Taş Devri ne, henüz hiçbir şeyin bulunmadığı bir döneme hoş geldiniz. Yer çekimi, futbol ve hatta doğum günü İcat edilen ve keşfedilen her şey çok değerli. Keşiflerle ve icatlarla dolu bir dünyanın kapısı Zatonya da aralanıyor. Ancak her buluşun birbirinden farklı ve eğlenceli bir öyküsü var. Serinin ilk kitabındaysa Mucit Sırrı Usta nın İcatlar Defteri kayıplara karışıyor. Zatonya da herkes artık birer şüpheli. Hatta siz bile. Bakalım, Sırrı Usta defterini bularak insanlık tarihine ışık tutan icatları kurtarabilecek mi?

Sol Ayağım
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

İrlanda asıllı yazar, ressam ve şair Christy Brown ın 1954 yılında yayımlanan eseri Sol Ayağım, dokunaklı öyküsü ve güçlü mesajıyla okurlarına yaşam boyunca unutamayacakları bir ders veriyor. Brown ın kendi hayatından yola çıkarak kaleme aldığı eser, roman türünde yazılmış bir otobiyografi olarak okurlarıyla buluşuyor. Zorluklar, Başarmaya Engel Değil Geçirdiği beyin felcinden dolayı doğumundan itibaren sadece sol ayağını kullanabilen Christy Brown, Sol Ayağım eserinde mücadele dolu yaşam öyküsünü çarpıcı ve sürükleyici bir dille okurlarına aktarıyor. Yazar, eserinin başlangıcında beş yaşına gelene kadar bedensel ve zihinsel olarak hiçbir gelişim gösteremediğini anlatıyor. Ve buna rağmen nasıl büyük bir azim gösterdiğini; böylece zamanla konuşmayı, okumayı, yazmayı ve hatta ayak parmaklarıyla resim yapmayı nasıl öğrendiğini tüm detaylarıyla paylaşıyor. Otobiyografik anlatımının yanı sıra bu yapıt, okurlarını hayata karşı motive edici yönüyle ise dünyanın en etkili kişisel gelişim kitapları arasında gösteriliyor. Azimli Bir Yaşam, Ölümsüz Bir Yapıt, Ödüllü Bir Film Yazar, kitabında tüm zorluklara rağmen anne ve babasının da desteğiyle hayata nasıl tutunduğunu yüreklere dokunan bir anlatımla ele alıyor. Yayımlandığı ilk zamanlardan itibaren büyük bir ilgi gören ve birçok ülkede En Çok Satanlar listelerini alt üst eden eser, filmiyle de güçlü bir etki yaratıyor. 1989 yılında beyaz perdeye aktarılan aynı adlı filmin birçok dalda Oscar adaylığı bulunuyor. Film, Daniel Day-Lewis e En İyi Erkek Oyuncu Ödülü nü kazandırırken Brenda Fricker ı ise En İyi Yardımcı Kadın Oyuncu Ödülü nün sahibi yapıyor. Christy Brown Kimdir? 22 çocuklu bir ailenin hayatta kalan 13 çocuğundan biri olan Christy Brown, bebekliğinde doktorların ümitsiz değerlendirmelerine rağmen annesinin çabalarıyla hayata tutundu. İngiltere ve Amerika ya yaptığı birkaç seyahat dışında tüm yaşamını İrlanda nın başkenti Dublin de geçiren 1932 doğumlu yazar, 1981 yılında 49 yaşında iken hayata gözlerini yumdu. En Sevilen Kitaplara Hemen Şimdi Sahip Olun! İmkansızlıkların üstesinden gelinebileceğini en güzel şekilde anlatan Sol Ayağım kitabını hala okumadıysanız hemen şimdi sipariş verin! Sepete özel indirimli fiyatlardan yararlanmaya başlayın.

İnsanın Anlam Arayışı
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

0. yüzyılın önde gelen psikiyatrlarından Viktor Frankl, otuzun üzerinde yabancı dile çevrilen ve bütün dünyada 12 milyondan fazla satan İnsanın Anlam Arayışı nda, kurucusu olduğu logoterapinin ilkelerini, İkinci Dünya Savaşı sırasında bir toplama kampındaki deneyimleri eşliğinde anlatmaktadır. Okurlar, Frankl ın tasvir ettiği toplama kampının, dünyayı daha büyük bir hapishane olarak kavramamızı sağlayacak parlak bir metafora dönüştüğünü fark edecektir. Gasset, Heidegger ve Sartre dan aşina olduğumuz düşünceler ışığında, varoluşun çetin koşullarında anlam ı keşfetmemize yardım edecek süreci anlatan Frankl, İnsanı insan yapan nedir? sorusuna da yanıt vermeye çalışıyor... Gerçekten ihtiyaç duyulan şey, yşama yönelik tutumumuzdaki temel bir değişmeydi. Yaşamdan ne beklediğimizin gerçekten önemli olmadığını, asıl önemli olan şeyin yaşamın bizden ne beklediği olduğunu öğrenmemiz ve dahası umutsuz insanlara öğretmemiz gerekiyordu. Yaşamın anlamı hakkında sorular sormayı bırakmamız, bunun yerine kendimizi yaşam tarafından her gün, her saat sorgulanan birileri olarak düşünmemiz gerekirdi. Yanıtımızın konuşma ya da meditasyondan değil, doğru eylemden ve doğru yaşam biçiminden oluşması gerekiyordu. Nihai anlamda yaşam, sorunlara doğru çözümler bulmak ve her birey için kesintisiz olarak koyduğu görevleri yerine getirme sorumluluğunu almak anlamına gelir.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

 • EPSİLON YAYINEVİ
 • KAFKA YAYINEVİ
 • UÇAN FİL YAYINEVİ
 • SERENAD YAYINEVİ
 • NEMESİS YAYINEVİ
 • NORA YAYINEVİ
 • MASALPEREST YAYINEVİ
 • OKUYANUS YAYINEVİ
 • OKUYANUS KOALA