Firma Adı İletişim Konum
FİDAN KİMYA TEKN. SAN. VE TİC. LTD. ŞTİ.
İstanbul Boya ve Vernikçiler San. Sit. No: 8/50 / Tuzla / İSTANBUL / TÜRKİYE
İletişim: +90 216 304 2929
Web: http://www.colortone.com.tr/
Salon: 6
Stant: 622
Ürün Grupları
  • Hobi ve Sanatsal Malzemeler
  • Hobi ve Sanatsal Boyalar

Colortone, Türkiye nin ilk yerli akrilik ve yağlı resim boyası üreten firması olmaktan gurur duymaktadır. Uzun yıllardır yapılan ARGE çalışmaları sonucunda ortaya çıkan Colortone ürün paleti profesyonel resim sanatçıları ve resme gönül vermiş amatör kullanıcılar tarafından büyük bir beğeni ile karşılanmıştır. Colortone Sanat Boyalarımız geniş bir renk yelpazesine sahip olup, yüksek örtme, kolay uygulama, birçok renkte yüksek ışık ve UV direnci ve çok kuvvetli renk şiddeti özelliklerine sahiptir. Colortone, şirket kuruluş hedefleri ve pazar talepleri doğrultusunda, ARGE çalışmalarını sürdürmekte ve belirli aralıklarda ürün paletini genişletmektedir. Colortone ARGE ve Üretim merkezi İstanbul Tuzla da bulunmaktadır ve ayrıca Kırklareli Organize Sanayi Bölge Müdürlüğünde bulunan fabrika binasında üretim ve dolum yapılmaktadır. Yerli üretici bir firma olma avantajı ile taleplerin zamanında ve istenilen miktarda karşılanması bakımından pazara büyük bir rahatlık getirmiştir.

Colortone Standart Akrilik BoyalarıColortone Standart Akrilik boya
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Colortone Standart Akrilik Boyaları yüksek Kaliteli özel akrilik polimerler ve seçilmiş pigmentlerle üretilmiştir. Su ile her oranda inceltilebilir, güçlü yapışma ve kolay uygulama özelliklerine sahiptir. Kanserojen etkisi bilinen herhangi bir hammadde kullanılmamıştır. - 120 ml lik ambalajlarda 50 değişik renk mevcuttur. - 650 ml lik ambalajlarda 38 değişik renk mevcuttur. - 15 ml lik plastik ambalajlarda 6 lı ve 12 li kutular içerisinde setler mevcuttur. - Tuval, pres tuval, karton, ahşap ve beton üzerine uygulanır. - İçerdiği yüksek pigmentasyon ve ince tanecik boyutu ile daha fazla alanın boyanmasını sağlar. - Pürüzsüz ve güçlü bir yüzey sunar - Su ile her oranda inceltilebilir.

Colortone Klasik Akrilik BoyalarıColortone Klasik Akrilik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Colortone akrilik boyalar yüksek kalitede akrilik polimer, pigmentlerin ve özel katkıların birleşiminden meydana gelmiştir. Su bazlı olması bakımından insan sağlığı ve çevre normlarına uygundur. Geniş bir renk çeşitliliği bulunan colortone akrilik boyalar 600 ml plastik şişelerde ve 120 ml tüplerde bulunmaktadır. - 41 canlı ve dolgun renk, yüksek renk şiddeti ve örtücülük - En uygun zamanda kuruma zamanı - Tuval, pres tuval, karton, ahşap, beton üzerine kolay uygulama - Pürüzsüz ve güçlü renkler sunar. - Yüksek uv direnci ve kapatma gücüne sahiptir. - Sabit kuruma zamanı ve parlaklık dağılımı sağlar

Colortone Artist Colors Yağlı BoyalarıColortone Artist Colors Yağlı boya
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Colortone yağlı boyalar yüksek kalitede bağlayıcı yağlar, pigmentlerin ve özel katkıların birleşiminden meydana gelmiştir. Örtücü ve saydam olarak istenildiğinde kurumuş katlar üzerine kat üstü kat olarak rahatlıkla uygulanabilir. İnsan sağlığı ve çevre normlarına uygundur. - 52 canlı ve dolgun renk - Yüksek renk şiddeti ve örtücülük - Rahat ve kolay uygulama - Kuvvetli UV direnci - Diğer yağlı boyalar ile uyumludur. Yüksek kalite pigmentler seçilerek üretilmiştir. Oldukça saf ve yoğun renkler içerir. Yüksek pigment (boyar madde) yoğunluğu ile güçlü renkler sunar. Profesyonel ve atölye çalışmaları için uygundur.

Colortone Akrilik Yardımcı MalzemeleriAkrilik Boya Yardımcı Ürünleri
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Colortone su bazlı Akrilik Vernik, ipek mat (yarı mat) ve esnek yapıya sahip, yüzeyi toz ve kir benzeri dış etkilere karşı koruyan bir üründür. Süt beyazı görünüme karşın, kuruyunca şeffaflaşarak, sararmaya ve suya karşı dirençli bir film tabakası oluşturur. Colortone akrilik boyalarla kusursuz karışabilir. Yumuşak fırçayla veya geniş tuval yüzeylerine rulo ile uygulanabilir. Akrilik boyalarınız için çok çeşitli medyumlar, vernikler ve diğer yardımcı malzemeler bulunur. Jeller = Parlak Yoğun Jel / Şeffaf Yoğun Jel 400 ml Medyumlar = Yarı Mat Binder 110 ml Yoğun Fırça Temizleyicisi 110 ml / Geciktirici Medyumlar 300 ml / Akışkan Medyum 250 ml / Yapışkan Medyum 110 ml Vernikler = İpek Mat / Mat / Yarı Mat 110 ml ve 300 ml Gesso = Beyaz ve Siyah 300 ve 750 ml

Colortone Yağlı Boya Yardımcı ÜrünleriColortone Yağlı Boya Yardımcıları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Colortone yağlı boya yardımcılarında; inceltici medyumlar, yapıştırıcılar, jeller, bağlayıcılar ve vernikler olmak üzere çeşitli kullanım alanlarına olanak sağlayan ürünler mevcuttur. Colortone Artist Colors, yağlı boyalar için kullanılabilir çeşitli yardımcı maddelere sahiptir. Medyumlar = Alkid Reçine 200 ml / Standart Kurutucu 110 ml Yağlar = Keten Yağı / Kaynamış Keten Yağı / Haşhaş Yağı 110 ml Solventler = White Spirit / White Spirit Kokusuz / Damıtılmış Terebentin 110 ml Vernikler = İpek Mat / Parlak 110 ml

Colortone Akışkan AkrilikColortone Akışkan Akrilik
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Kullanıma hazır, akıcı, su bazlı akrilik boyalardır. Akrilik dökme yöntemi ile akışkan sanat eserlerinde kullanılır. Kanvas, ahşap gibi tüm yüzeylerde kullanıma uygundur. Odalarda oda koşullarında (25C) kuruma süresi 6 saattir. 6 renk sette 60 ml ve 12 renk 150 ml ambalajlardadır.

Colortone Masters Seri Yağlı BoyaMasters Yağlı Boya
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Masters Colors Yağlı Boya dört seriyi içeren tek bir tüpte üstün kalite ve geleneğin benzersiz bir birleşimidir. Masters Color, ürünlerinin her açıdan en iyi özellikleri sağlamasına olanak sağlayan en iyi hammaddelere dayalı güzel sanatlar serisi olarak geliştirilmiştir. Çok yüksek kaliteli pigmentlerden oluşur. En yüksek ışık haslığı. Çok saf ve yoğun renkler. Yüksek pigment konsantrasyonu ile yüksek renk gücü özellikle profesyonel çalışmalar için önerilir. 37 ml tüplerde 44 renk mevcuttur.

Colortone Guaj BoyalarGuaj Boyaları
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Guaj Ekstra ince renkler, yüksek pigmentli su esaslı opak bir boyadır. Bu boya çabuk kurur ve yağlı olmayan her türlü hafif gözenekli zemine yapışır. Kuruduktan sonra boya tabakası çok yoğun mat bir görünüme sahiptir. Guaj boyaları sanatçılar, tasarımcılar ve illüstratörler tarafından kullanıldığı gibi, eğitim amaçlı yararlıdır. Ürün yelpazesi inci ve metalik özel renkler dahil 31 renkten oluşmaktadır. 22 ml lik şişelerde mevcuttur.

Colortone Özel Seri Akrilik BoyalarÖzel Seri Akrilik Boyalar
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Ürün yelpazesi, refleks dahil olmak üzere 16 renkten oluşmaktadır. Floresan ve metalik 120 ml lik tüplerde mevcuttur.

Colortone Poster BoyasıPoster Boyası
ÜRÜN AÇIKLAMASI:

Türkiye nin İlk ve Tek Sanatsal Boya Markası, Colortone Sanatsal Boyalarının yeni ürünü Poster Boyası ile de genç nesillerin renk eğitiminde gelişmesini sağlamak üzere Fidan Kimya tarafından üretilmiş olup, kullanıma hazır su bazlı boyadır.

Firmanın kayıtlı temsilcilik bilgisi bulunmamaktadır.

  • COLORTONE ARTİST COLORS